Anglické říkanky a písničky

Učí se vaše děti anglicky? Rádi byste jim výuku zpestřili tak, aby je angličtina bavila a přitom si  zapamatovaly nová slovíčka? Nemusíte zkoušet jednotlivé webové stránky a hledat, které jsou ty nejvhodnější, protože my jsme to udělali za vás.

Zaměření stránek

Víme, že nalézt něco, co vyhovuje vám i vašemu dítěti, není jednoduché, a proto vznikl tento článek.  Rodiče, ale i děti, učitelé ze školek a škol si mohou projít množství odkazů na stránky s anglickými básničkami a písničkami pro děti. To vše samozřejmě zdarma.

 


British Council

Britská rada připravila pro děti množství písniček, které mají lehce výukový charakter. A tak si děti procvičí počítání do deseti s dinosaury, naučí se jednotlivé sporty s tančící včelkou nebo se dozví, jak recyklovat odpad. Písničky jsou jednoduché, jejich text navíc běží pod obrázkem.

Jednotlivé hudební nahrávky se pouští kliknutím na obrázek, většinu písní předchází jednoduchý zábavný úkol (puzzle, popis částí těla apod.), který ovšem děti mohou přeskočit a stisknutím modrého tlačítka START se dostat rovnou na vlastní písničku.

A na závěr doporučení: neopouštějte tyto stránky moc rychle, protože až se vaše dítko nabaží písniček, může si poslechnout pohádky či zahrát jednoduché hry.

Mana Lisa´s World
Je libo americké říkanky? Nebo snad raději klasické anglické? Vyberte si světadíl a následně stát, jehož říkanky by si děti rády poslechly. Říkadla jsou doplněná videy z YouTube rozličné kvality.
Při prohlížení stránek se nebojte stránek neanglických států, protože autoři vybrané básničky přeložili do angličtiny. Překlad některých lidových básniček (např.  slovenské říkanky Kohútik jarabý) je vskutku kouzelný.

1stNurseryRhymes.com
Desítky básniček doplněných ilustrovaným videem – přesně to nabízí stránky 1stNurseryRhymes.com. Škoda jen, že ne všechny videa jsou přístupná (např. Row Row Row Your Boat nebo Mary Had A Little Lamb), ovšem i tak zde zůstává dost básniček, aby se váš (před)školák přiučil i zabavil.

Twinkle Trax
Povedené stránky s osmdesáti písničkami rozdělených do čtyř CD. Písně si můžete buď zdarma poslechnout včetně zobrazení textu nebo po zaplacení stáhnout do vašeho počítače.

LanternTree
LanternTree nabízí opravdu veliké množství básniček rozřazených dle abecedy. A přestože obsahují pouze text říkadel bez poslechu či obrázků, vyplatí se stránky navštívit. Video pak můžete dohledat přes YouTube.com nebo Timsah.com.

Free Kids Music
Podívejte se na tento web a poslechněte si rozmanité říkanky ve zvukové verzi. Daná stránka je vhodným doplněním předchozího odkazu.

BusSongs.com
Nejen cestou autobusem si můžete zazpívat či přehrát tyto písničky, ale učinit tak můžete kdykoli, když vaše děti zatouží po písničkách z anglických seriálů, anglických pohybových písních či říkankách k jednotlivým svátečním dnům.
Písničky (a stránky jich obsahují více jak dva tisíce) jsou přehledně tématicky a abecedně rozčleněny, většina z nich obsahuje doplňkové video či nápěv.

The Duchess
Zazpívat písničku ve správné tónině pro vás nebude žádný problém se stránkami The Duchess. Všechny texty totiž obsahují karaoke verzi, která vás spolehlivě provede.

Server nabízí množství písní od těch nejznámějších (Old Mac Donald Had A Farm), přes ty méně známé (Itsy Bitsy Spider), až po písničky v českých krajích takřka neznámé (Music Box Dancer).
Poslechněte, zazpívejte a následně nevynechte seznam odkazů pod tabulkou, který vás navede na další dětské anglické stránky.

Niehs Kid´s Pages a KidzSing Garden
Podobně jako v předchozím odkazů, také zde jsou rodičům a jejich dětem předkládány texty mnoha písní včetně instrumentální verze beze zpěvu.

 

 

Nevíte, zda dítě zatěžovat už od raného věku výukou cizího jazyka? Nebo kdy je vhodné začít s výukou? Přečtěte si tento článek o výuce angličtiny pro děti.

 

Přidat komentář