Anglické křížovky

Léto je tady a vy se nemůžete ve chvílích volna donutit k intenzivnímu studiu jazyka, přestože tušíte, že není dobré mozkové závity nechat odpočívat a alespoň lehké opakování by to chtělo. Pokud se vám nechce procvičovat slovíčka klasickým způsobem, zkuste to jinak. Vyluštěte si křížovku.

Hledáme na českých serverech

Křížovky nemusíte složitě shánět v tištěné verzi, na internetu jich
najdete nepřeberné množství. 

Rádi byste si pár křížovek vyzkoušeli, ale na anglické zadání si netroufnete? Vyzkoušejte luštěnky na English-online. Jestliže už bravurně zvládáte úroveň „Easy“, můžete přejít na „Medium“ nebo „Hard“. Budete-li v úzkých, jistě oceníte tlačítko „Napověz“ a „Doplň slovo“.

Bezmála třicítku křížovek můžete nalézt na českém serveru Nonstop English. Popis jednotlivých křížovek je český, ovšem zadání již vyžaduje vaši angličtinu. U každé luštěnky je zřetelně vyznačena úroveň, každý si tak jistě vybere. Nedejte se zmást, že po druhé vyluštěné křížovce bude po vás požadována registrace. Registrace je bezplatná a pokud o luštění vážně stojíte, jistě se vyplatí.

Pro ty, kteří chtějí luštit a luštit a …

Nepřeberné množství křížovek naleznete na internetových stránkách Crossword Puzzles for Studying English Vocabulary. Některé z nich jsou tématicky rozdělené, ovšem většina testuje náhodná slovíčka bez ohledu na téma. „Puzzles with Images as Hints“ vám napoví formou obrázku, ostatní své luštitele vedou pomocí krátkých popisků.

Také na serveru English as a Second Language si vybere každá luštitelská duše. Nabízí se zde šest úrovní od těch nejlehčích až po obtížné. Některé z křížovek jsou tématicky zaměřené, jiné požadují slova z různých oblastí. Také zde můžete u některých křížovek nalézt nápovědu. V každém případě máte o zábavu na dlouho postaráno.

Stále vám to nestačí?

Chcete si zopakovat slovíčka jen z některých oblastí? Velmi přehledné uspořádání dle témat i pokročilostí nabízí WESLI English Online. Volba některých témat je vskutku ojedinělá. Vyzkoušejte, jaká je vaše znalost z oblasti „Supermarket“, „Carpentry“ či „Global Warming“. Pokud si nebudete vědět rady, nápověda vám odkryje buď jedno písmeno či rovnou celé slovo.

Crossword puzzle maker nabízí stránky, které jsou doslova přeplněné křížovkami. Bohužel je stránka uspořádána poněkud nepřehledně. Všechny křížovky nejsou umístěny na jedné stránce, ale je třeba je nalézt na liště vlevo pod hesly „Special Collection“ či „User listed puzzles“.

Dalším drobným nedostatkem je, že některé tajenky nejsou zatím dokončeny, byť na seznamu figurují. I přesto budete potřebovat opravdu hodně volného času, aby jste všechny křížovky vyluštili.

Více tipů pro studium angličtiny najdete na www.anglictina-on-line.cz.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář