100 dní Langevo: 150 tisíc naučených slovíček

Učíte se slovíčka a nebaví vás drilování? Zkuste něco nového! Webová hra Langevo.com oslavila 100 dní své existence. Od spuštění v září 2013 již naučila uživatele přes 150 tisíc cizojazyčných slovíček. Langevo je výuková aplikace, která efektivně a zábavně rozšiřuje slovní zásobu.

Zábavná pomůcka ve výuce

Za krátkou dobu existence se stal hojně využívanou pomůckou pro rozšiřování slovní zásoby v angličtině, španělštině a češtině. Uživatelé se pomocí Langevo naučili přes 150 000 slovíček a vyzkoušeli se v 60 000 testech. Langevo je také často používáno ve školách jako pomůcka ve výuce,“ uvedl Tomáš Holub, zakladatel projektu. V únoru přibudou další nové jazyky – němčina, francouzština a portugalština.

L_2Langevo motivuje k pravidelnému učení a zároveň respektuje paměťovou křivku. „Rozvíjení slovní zásoby je nejdůležitějším aspektem výuky cizích jazyků. Samotné memorování slovíček je často neoblíbené a opomíjené. Snažíme se studenty jazyků nenásilně přimět k opakovaným návštěvám a zábavnému učení,“  dodává Holub.

Langevo k výročí vytvořilo netradiční infografiku. „Originálním grafickým zpracováním chceme naznačit, že jakkoliv se studium cizích jazyků zdá strastiplné, může to být zábavná i dobrodružná cesta,“ pokračuje zakladatel. Langevo se dále připravuje na expanzi do anglicky mluvících zemí, kde prověří možnost studovat jazyky v libovolné jazykové kombinaci. Úmyslem je představit aplikaci pro rozšiřování slovní zásoby konkurenceschopnou i v zahraničí.

Testovali jsme!

Zkuste si také zahrát a naučit se něco nového. Zvolíte jaký jazyk umíte a jaký jazyk se chcete učit. Startovací návod vás provede hrou a snadno vám ukáže co kde najdete a jak začít. Jedná opravdu o hru, kde nakupujete, prodáváte a získáváte ocenění.

L_1Učit se můžete slovíčka podle kategorií, slovíčka obsahují i zvukovou stopu, abyste snadno odposlouchali správnou výslovnost. Vámi vybraná slovíčka se přehodí do sekce učivo k probrání a nyní je čas procvičovat! Vybraná slovíčka se sami naučíte a pak postoupíte do testu, který vám pomůže si dané učivo lépe zapamatovat. Pokud odpovíte špatně, test vám napoví a zároveň slovíčko opět zahrne do testu. Snadno si ho tak zapamatujete. A čeká toho na vás ještě mnohem víc!

Zkuste si to sami na Langevo.com.

Přidat komentář