Výběr jazykového kurzu v zahraničí pro děti

Máte doma děti a záleží Vám na jejich jazykovém vzdělání? Říkáte si, že jim školní výuka jazyků nedává tolik, aby obstáli v dnešním multijazyčném světě? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli slovem „ano“, tak právě Vám je určen tento text, který by Vám v měl široké nabídce jazykových kurzů pomoci nalézt řešení.


Ve spolupráci s jazykovou agenturou Channel Crossings shrnujeme hlavní kritéria pro výběr jazykového kurzu pro děti a mládež

  1.    věk
  2.    konkrétní jazyk a destinace
  3.    individuální X skupinový pobyt
  4.    typ ubytování
  5.    intenzita jazykového kurzu
  6.    program aktivit, exkurzí a výletů
  7.    délka kurzu a termíny
  8.    cena

Věk

Věk je hlavním kritériem při hledání jazykového kurzu. Pokud si kladete otázku, kdy je vhodný věk pro první výjezd do zahraničí, odpověď zní: co nejdříve. Děti mohou bez rodičů vycestovat již v sedmi letech, obecně jsou juniorské kurzy určeny studentům od 7 do 17 let.

Výběr jazyka a destinace

V současné době je možné zajistit jazykový kurz pro děti a mládež téměř kdekoli po celém světě. Nejširší nabídka je samozřejmě u kurzů angličtiny. Junioři vyjíždějí za angličtinou nejčastěji do Velké Británie a na Maltu, ale také do Irska, Spojených států a Kanady. Za kurzy němčiny jezdí děti převážně do německých měst: Berlína, Drážďan, Heidelbergu a Norimberku, z rakouských měst např. do Vídně, v poslední době je velmi oblíbená i německá část Švýcarska.  Obecně nejmladším dětem a studentům bez zkušeností s cestováním doporučujeme bližší evropské státy, pro starší studenty se zkušenostmi jsou zajímavé i vzdálenější „zaoceánské lokality“.

Rozdíl mezi individuálním a skupinovým jazykovým kurzem

Při výběru kurzu musíte zvážit, zdali je Vaše dítě dostatečně samostatné na individuální výjezd nebo zda pro něj bude lepší, pokud pojede se skupinkou dalších dětí pod vedením česky mluvícího vedoucího. Výhodou individuálního kurzu je především nízký podíl česky mluvících dětí na dané škole, tím je zabezpečeno zcela autentické prostředí. Individuální studenti navíc mohou na cestě využívat tzv. asistenční služby, která je mezi rodiči velmi oblíbená pro svou funkčnost a bezpečnost.

Pokud jede dítě na skupinový kurz, je nutné počítat s vyšším zastoupením českých studentů. Výhodou je, že k dispozici je po celou dobu česky mluvící vedoucí.

Kurz s ubytováním v hostitelské rodině nebo rezidenční kurz?

Ubytování v rodinách doporučujeme v menších městech, kde bydlí tradiční hostitelské rodiny, téměř vše je v pěší vzdálenosti a malí studenti nemusí trávit hodiny v MHD. Děti v rodinách snídají a večeří, obědy pak dostávají formou balíčku.
Rezidenční kurzy se obvykle pořádají ve velkých kampusech, kde je vše na jednom místě (škola, ubytování, moderní sportoviště).

Intenzita jazykového kurzu

Většina jazykových kurzů pro děti a mládež nabízí 15 – 20 lekcí jazyka týdně. Výuka probíhá v dopoledních hodinách. Některé školy umožňují připlatit si v případě zájmu intenzivní kurz. Při výběru kurzu si zkontrolujte velikost skupinek, ve kterých se děti učí. Standardní je max. 15 studentů ve skupince, některé školy nabízí juniorům výuku v miniskupině.

Program aktivit, exkurzí a výletů

Součástí jazykových pobytů pro děti a mládež je i celý doprovodný program aktivit, výletů a exkurzí. Tyto aktivity zaručují Vám, rodičům, že i po škole má Vaše dítě pevný program, kterého se musí účastnit a nebude se tak toulat samo někde po městě.

Délka kurzů, termíny, ceny

Kurzy pro děti a mládež probíhají především o letních prázdninách, tedy od konce června do konce srpna. Jazykové pobyty je možné absolvovat v min. délce 2 týdny, max. počet týdnů je pak omezen koncem prázdnin. Cena jednoho týdne juniorského pobytu, který zahrnuje kurz, ubytování, stravu a aktivity, se pohybuje okolo 12–15 tisíc. Závisí na typu ubytování (rodina je vždy levnější než rezidence), na programu aktivit, na destinaci (větší a známá města jsou vždy dražší) a také na počtu lekcí příslušného jazyka.

Text pro Vás připravila jazyková škola Channel Crossings, která se zprostředkováním kurzů v zahraničí zabývá již téměř 20 let. Pokud máte zájem o další informace, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám připravíme kalkulaci na míru.

Jazyková škola Channel Crossings

Lazarská 8/13E
Praha 2

e-mail: zahranici@chc.cz
tel.: 210 215 340-1
www.chc.cz

 

Přidat komentář