Francouzština na internetu zdarma

Na českém internetu byl spuštěn nový portál Francouzština OnLine.
Naleznete zde rozcestník "francouzština", který známkuje dle kvality
dostupné informační zdroje, rubriky kurzy francouzštiny, jazykové zkoušky
z francouzštiny
, výuka francouzštiny a další informace užitečné studentům francouzského jazyka.
Sloganem stránek je „Francouzština na internetu zdarma“.

Francouzština na jednom místě

Portál Francouzština On-line vám dá k dispozici přehled o všech internetových stránkách zaměřených na jazykové vzdělávání s důrazem na francouzštinu.

Rozcestník tematicky třídí informace a rozlišuje jejich studijní zaměření. Ulehčí vám tedy cestu zejména v případě, kdy hledáte konkrétní věc – např. maturitní otázky či referáty z francouzštiny, francouzský slovník on-line apod. Velkým kladem je i ohodnocení stránek od jedné do desíti a několik slov o funkci a zaměření odkazovaného portálu. Dozvíte se tedy základní informace ještě dříve, než na samotný odkaz kliknete.

Co naleznete na stránkách francouzstina-on-line.cz?

1) Kurzy francouzštiny

Na první záložce v horní části stránky můžete zvolit možnost Kurzy francouzštiny. Zde naleznete vyhledávací okénko pro jazykový kurz ve vašem regionu. Proklikávat můžete mezi vyhledáváním jazykového kurzu, školy, studia v zahraničí či přímo zaslat poptávku více školám najednou. Je to možné díky svázání portálu s celkovou databází jazykových škol a kurzů www.Jazykovky.cz.

2) Zkoušky a jazykové certifikáty z francouzštiny

Další záložkou jsou jazykové zkoušky z francouzštiny, kde se vám zobrazí informace o jazykových zkouškách a certifikátech spolu se základními informacemi o nich. Informace jsou čerpány opět z databáze www.Jazykovky.cz a www.JazykoveZkousky.cz.

3) Francouzský rozcestník

Pro studenty francouzštiny je velmi přínosnou a určitě zajímavou částí třetí záložka Francouzský rozcestník, obsahující odkazy na stránky ostatních portálů, nabízejících informace o studiu a výuce francouzštiny, studijní texty či materiály. I lektoři a učitelé zde naleznou náměty pro ozvláštnění jejich výuky či přímo worksheety k učebnicím apod.

Osnova v levé části obrazovky vám usnadní orientaci mezi jednotlivými tematicky rozdělenými stránkami rozcestníku:

 

Máte také tip na zajímavé internetové stránky pro studium jazyků? Napište nám o něm! redakce@jazyky.com.